Broszura Energia i Środowisko

BROSZURA EDUKACYJNA ENERGIA I ŚRODOWISKO

Broszura edukacyjna dla młodzieży szkolnej pt. „Energia i Środowisko” to małe kompendium  wiedzy, które w prosty i przystępny sposób przybliża zagadnienia związane z tzw. paliwami kopalnymi (węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa, gaz ziemny), wytwarzaniem energii w systemach energetyki konwencjonalnej, odnawialnymi i alternatywnymi źródłami energii (energia promieniowania słonecznego, energia wiatru, energia biomasy, energia wody, energia geotermalna i otoczenia, energia jądrowa), efektywnością energetyczną, a także oddziaływaniem człowieka na środowisko przyrodnicze. Mamy nadzieję, że zawarty w książce materiał nie tylko wzbogaci wiedzę Czytelników, ale również stanie się przyczynkiem do podejmowania aktywnych działań na rzecz efektywnego użytkowania energii i ochrony środowiska.

Broszura „Energia i Środowisko” jest jednym z elementów projektu „EKO-START: edukacja ekologiczna młodzieży szkolnej województwa małopolskiego”, który był realizowany na terenie województwa małopolskiego w 2017 r. Pierwsza edycja projektu, poza wydaniem niniejszej broszury, obejmowała także warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz konkursy na zbiórkę makulatury i zużytych baterii. Więcej szczegółów dotyczących projektu dostępnych jest pod adresem www.ize.org.pl/projekty/eko-start

Zapraszamy do przeglądania broszury bezpośrednio na naszej stronie (korzystając z poniższej przeglądarki) lub do pobierania jej w postaci pliku PDF.