Czasopismo Energia +

Drogi Czytelniku!

zapraszamy do lektury czasopisma Energia + - kwartalnika, w którym będziemy starali się przybliżać różne aspekty produkcji, przetwarzania i wykorzystywania energii, a także zagadnienia z dziedzin pokrewnych (dlatego też "+" w nazwie"). Postaramy się w przystępny sposób pokazać tak różne na pozór zagadnienia jak funkcjonowanie różnego typu elektrowni, systemy ogrzewania, odnawialne źródła energii, transport, ochrona środowiska i wiele innych. Słowem wszystko łączy się z tak ważnym dziś hasłem „energia”.

Na okładce pierwszego numeru można podziwiać panoramę Krakowa. Ale wybór takiego zdjęcia nie był podyktowany wyłącznie jego niewątpliwymi walorami estetycznymi. Ważniejsze jest to co na nim widać poza Krakowem, czy też, jak wolą niektórzy, dlaczego na nim nie widać więcej.  Problem zanieczyszczenia powietrza coraz powszechniej trafia do świadomości mieszkańców stolicy Małopolski, a my postanowiliśmy się przyjrzeć jednej z jego przyczyn - transportowi. Jest to na tyle ważny i obszerny temat, że z pewnością do niego jeszcze niejednokrotnie wrócimy.

Ponadto w pierwszym numerze przyglądamy się domowemu oświetleniu, podejmujemy temat o optymalizacji zużycia energii dzięki domowej automatyce, a także rozpoczynamy serię artykułów o budownictwie energooszczędnym. Dla najmłodszych Czytelników (i nie tylko!) przygotowaliśmy dział „zrób to sam” oraz powiązany z nim konkurs.

Zapraszamy do lektury!

Energia-plus-1-2016-okladka-500x700px